BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6754577
*
nr 675 4577
Ljusstakar
1 par, Keramik, Napoli, höjd: 12
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 10 januari 2011
kl 19:50:40
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar keramik napoli
-
8258 Kandelaber
nysilver, Dufva, omkring 1900. Höjd: 59 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:34
-
8253 Ljuslyktor
3 st, Glas. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:25
-
8254 Ljuslyktor
ett par, glas och metall, Mo Megaline, Danmark. Hö..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:21
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:27
-
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:30
-
8065 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:48
*
Ljusstakar
nr 675 4577
Ljusstakar
1 par, Keramik, Napoli, höjd: 12
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 januari 2011 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar keramik napoli
-
8258 Kandelaber
nysilver, Dufva, omkring 1900. Höjd: 59 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:34 -
8253 Ljuslyktor
3 st, Glas. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:25 -
8254 Ljuslyktor
ett par, glas och metall, Mo Megaline, Danmark. Hö..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:21
-
8011 Ljusstakar
2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:27 -
8010 Ljusstakar
Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:30 -
8065 Ljusstake
Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:48



