Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6754577



*

nr 675 4577


Ljusstakar

1 par, Keramik, Napoli, höjd: 12


Utgick

Sista tid för bud online:

måndag 10 januari 2011
kl 19:50:40


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar keramik napoli
  • 8258 Kandelaber
    nysilver, Dufva, omkring 1900. Höjd: 59 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:34
  • 8253 Ljuslyktor
    3 st, Glas. Höjd: 31 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:25
  • 8254 Ljuslyktor
    ett par, glas och metall, Mo Megaline, Danmark. Hö..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:21
  • 8011 Ljusstakar
    2 st, 1800-tal, Tenn, bland annat H Kaften Borgå. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:27
  • 8010 Ljusstakar
    Ett par, mässing, 1800-tal, Pärlkant. Höjd: 17 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:30
  • 8065 Ljusstake
    Josef Frank (1885-1967), Österrike. Firma Svenskt ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:48




Ladda ner broschyr